Seingevers

Herman Boets

Herman Boets combineerde jaren een deeltijdse baan in het onderwijs met theater- en tv-werk.
Nu is hij voltijds acteur, auteur en regisseur.
Hij is de zaakvoerder van De Seine.
Hij speelde in een 30-tal stukken en regisseerde er een 80-tal.
Hij staat regelmatig op de set van tv-reeksen of langspeelfilms.
Hij acteerde in films als De Indringer en Verlengd Weekend en speelde (gast)rollen in een 30-tal Vlaamse tv feuilletons: Familie, Windkracht 10, Wittekerke, Flikken, Stille Waters (Lou), Spoed, Spring (Roger Van Asten), Aspe (Leo Van Maele), Thuis, Kinderen van Dewindt, LouisLouise, Zone Stad, Oud België, Mega Mindy, Skilz, Danni Lowinski…
Hij vertaalde enkele kinder- en jeugdboeken en de theaterstukken ‘Laurel & Hardy gaan naar de hemel’ van Paul Auster, ‘The 39 Steps’ van Patrick Barlow en De reis rond de wereld in 80 dagen vanS. Azzopardi & S. Danino.
Hij schreef 5 theaterstukken: ‘De buis van Eustachius’ (Almo),’De Laatste Lach’ (Sabam), ‘Weet ge wat?’ (Almo), ‘Dit is geen leven’ (Almo), Bob & Benny (Almo).

CV Herman Boets

Herman Boets °29-03-1953
Mechelsesteenweg 87 2500 Lier
0473 57 96 96
herman.boets@skynet.be

Leraar Nederlands / Engels / Lichamelijke Expressie 3de graad ASO (1976 – 2009)
Zaakvoerder Theatergezelschap De Seine bvba www.deseine.be
Freelance acteur / regisseur / vertaler / auteur

Opleiding
Licentiaat Germaanse Filologie
Cursus Drama bij Fernand Etienne 1975-1976

Artistieke prestaties

THEATER

Auteur
De Buis van Eustachius (Almo)
De Laatste Lach (met Bert Heemkleed) (Sabam)
Weet ge wat? (Almo)
Dit is geen leven (Almo)
Bob en Benny (Almo)

Vertaler
Laurel & Hardy gaan naar de hemel (Paul Auster)
The 39 Steps (Patrick Barlow)
De reis rond de wereld in 80 dagen (S. Azzopardi & S. Danino)

Acteur

1971 – 1991: amateur

  • Acht stomme weken moeder (A. Wesker) – Regie: Karel Van den Eynde
  • Gekken en specialisten (W. Soyinka) – Regie: Karel Hermans
  • Die vreselijke vrede (Naar Aristophanes) – Regie: Marc Peeters
  • Een smaak van honing (S. Delaney) – Regie: Leo Jacobs
  • … vermoordt pianiste (P. Pörtner) – Regie: Leo Jacobs
  • Ingeblikt (V. Lanoux) – Regie: André Lefèvre
  • E-Scapin-ade (naar Moliere) – Regie: Anton Cogen
  • School voor clowns (F.K. Waechter) – Regie: André Lefèvre
  • Oscar (C. Magnier) – Regie: Lode Van Saet
  • Tijl Uilenspiegel (G. Segers) – Regie Guy Segers
  • Een moor las in de sterren (Y. Wagemans) – Regie: Luk D’heu
  • Bitter Lemon (D.F. Frank) – Regie: Luc De Visscher
  • René (W. Peeters) – Regie: Marc Peeters
  • De Caraïbische Zee (R. Verheezen) – Regie: Dirk Vermiert
  • De Sunshine Boys (N. Simon) – Regie: Ludo Busschots
  • De Herbergierster (C. Goldoni) – Regie: Antoine Vander Auwera
  • De Ijzervreters (A. Nicolaj) – Regie: Ludo Busschots
  • Een vloog over het koekoeksnest (D. Wasserman) – Regie: R. Demets
  • De Dienstlift (H. Pinter) – Regie: Antoine Vander Auwera
  • Spiegels (D.F. Frank) – Regie: Luc De Visscher

1991 – 2005: semi-prof

  • Bedrog (H. Pinter) – Regie: Ludo Busschots
  • Mouchette (A. Sierens) – Regie: Martine Van Gorp
  • Naar Ambrosia (J. Dom) – Regie: Claire Nelissen
  • Een Overtollig Mens (M. Biesheuvel) – Regie: Ludo Busschots

2005 – nu: professioneel (zelfstandig in bijberoep)

  • Laurel & Hardy gaan naar de hemel (P. Auster) – Regie: Johan de Paepe
  • Nooit Niet (J. De Paepe) – Regie: Johan De Paepe
  • De Laatste Lach (Boets & Heemkleed) – Regie: Johan De Paepe
  • Ik noem Roger (L. Van Dievel) – Regie: Herman Boets
  • Echt oud, zeker 45 (T. Oglesby) – Regie: Myriam Augustijnen
  • Il bar sotto il mare (S. Benni) – Regie: Herman Boets
  • Ne koning vertelt (H. Boets) – Regie: Herman Boets
  • Beenhouwersblues (L. Van Dievel) – Regie: Herman Boets & Nicole Ceuppens

Regisseur

  • Wie is Colombus? (G. Segers) – Troomtheater Lier
  • ‘t Loopt mank… (A. Toen) – Troomtheater Lier
  • Das niet de vraag (H. Boets) – Troomtheater Lier
  • Haantje de voorste (H. Boets) – Troomtheater Lier
  • Doe nu maar gewoon! (H. Boets) – Pendel Lier
  • Fhem Enta! (A. Huibrechs) – JH Tzuid Antwerpen
  • Gelooft gij aan spoken (E. Thomas) – WTG OLV-Waver
  • De Caraïbische Zee (R. Verheezen) – WTG/De Plankeniers/Schoolbond
  • Groeten uit Nice (D. Van Maasland) – WTG OLV-Waver
  • Twee vrouwen (R. Geldof) – GTE Duffel / Schoolbond Lier / WTG
  • De dag dat de paus werd ontvoerd (J. Bethencourt) – GTE Duffel
  • Sassafras (R. De Obaldia) – GTE Duffel
  • En waar de ster bleef stille staan (F. Timmermans) – GTE Duffel
  • Fataal (P. Coppens) – Black Out Kontich
  • Zij aan zij (poëzietheater) – Speels Lier
  • Duizend woorden (H. Boets e.a.) – IHF Berchem
  • Nonkel Gaston is dood… (L.Gijsbrechts) – WTG OLV-Waver
  • Het huis van Bernarda Alba (F.G. Lorca) – Schoolbond Lier/ WTG
  • 4 X 1 Pinter: (H. Pinter) – Trwasjevo Mortsel / Arlecchino Lier
  • Happy New Year (L. Ansoms) – Trwasjevo Mortsel
  • Omtrent Edmund Rössler (W. Van de Velde) – Speels Lier
  • Snapshots (C. Mercati) Speels Lier
  • De Biechtspiegel (B. Plouvier) – Speels Lier
  • Harold en Maude (C. Higgins) – Arlecchino Lier / WTG OLV-Waver
  • De Ijzervreters (A. Nicolaj) – Schoolbondtheater Lier
  • De Sunshine Boys (N. Simon) – Schoolbond Lier / WTG OLV-Waver
  • Amlett (J. Decorte) – JTS Lier/ Lyra Toneel
  • Zink (K. Van Steenberge) – Bazart Bizar Lier
  • Gij begrijpt weer niet wat ik bedoel (B. Plouvier) – Speels Lier
  • Meneer Jules (naar D. Broeckhoven) – Speels Lier
  • Wette Wa? (Schoolslach J. Godber) – GTE Duffel
  • De Buis van Eustachius (H. Boets) – JTS Lier/ Spaanse Poort Lier
  • Sam Smith en het duivelskruid (naar J. Boets) – Arlecchino Lier
  • De bloemen, de vogels, de gruwel (W. Van den Broeck) – Teater Lier
  • Het geheugen van water (S. Stevenson) – Tejater Anoniem Gierle
  • The shape of things (N. LaBute) – GTE Duffel
  • Bedden (D.F.Frank) – Schoolbondtheater Lier
  • De Krippel (M. Mcdonagh) – Teater Lier / Anoniem Gierle
  • Niets (N. Balthazar) – WTG OLV-Waver
  • The Dinner Party (N.Simon) – Anoniem Gierle / Schoolbond Lier
  • Novecento (A. Baricco) – De Seine Lier
  • Ik noem Roger (L. Van Dievel) – De Seine Lier
  • Il bar sotto il mare (S. Benni) – De Seine Lier
  • Ne koning vertelt (H. Boets) – De Seine Lier
  • Beenhouwersblues (L. Van Dievel) – De Seine Lier
  • Dappere Magnolia’s (R. Harling) – Kunstmin SKW
  • Bommen in de barak (K.Eens) – Hop Koningshooikt
  • Weet ge wat? (H.Boets) – Schoolbondtheater Lier
  • Het Diner (H.Koch / Prins) – Anoniem Gierle / Teater Lier
  • Vet Varken (N. LaBute) – De Seine Lier
  • Stones in his Pockets (M. Jones) – Schoolbond Lier/ De Seine Lier
  • Afwas (D. Van Pelt) – De Seine Lier
  • Het verhaal van de dierentuin (E. Albee) – De Seine Lier
  • Blind geheugen (E. Van Ginckel) – Paljas Productie
  • Niente (‘Niks’ Peter De Graef) – De Seine Lier
  • De reis rond de wereld… (Azzopardi/Danino) – SB Lier / De Peoene Mechelen
  • Meer (Aangewaaid kind G.Gockel) – De Seine Lier
  • Een vreemde luis in huis (J. Staal) – Anoniem Gierle
  • De Vrouw in het Zwart (S. Mallatrat) – Schoolbond Lier
  • Kale bomen ruisen niet (M. Van den Berg) De Seine Lier
  • Vlinders zijn vrij (L. Gershe) Teater Lier
  • Gli Sdraiati (M. Serra) De Seine Lier

TV & FILM

Regisseur

  • Videoclip ‘Doden in de buitenspelval’ uitgezonden op VRT (Argus)

Acteur

  • De Container: kortfilm RITS (o.l.v. Peter Simons)
  • De Lift: kortfilm RITS (o.l.v. Vincent Rouffaer)
  • Hotel du Golf: kortfilm (D&D / VTM)
  • De Indringer (Frank Van Mechelen)
  • Verlengd Weekend (Hans Herbots)
  • Plaid Mistress: kortfilm (Jorik De Braekeleer)
  • Demon Games: kortfilm (Arne Keustermans)
  • Het Mysterie van Garbaggio (Klaus Verscheure) (Ketnet)
  • Laagvlieger: kortfilm Narafi (Wouter De Proost)
  • The usual wizards: kortfilm Söze Productions (Wesley Jacobs)
  • Ontmoeting bij de rivier: kortfilm (François Verhulst)
  • Il bar sotto il mare: kortfilm voor De Seine (François Verhulst)
  • Double Bogey: kortfilm Narafi (Lothar Legon)
  • Bedevilled: kortfilms video-installatie (Karel Doing)
  • De Dood: kortfilm RITS (Joeri Verbesselt)
  • Egg: kortfilm Tail-Out Productions (Arne Keustermans)
  • Biedalati (Onrecht): kortfilm (Abbas Shirafkan)
  • Blackface: kortfilm Narafi (Marthe Van de Staey)
  • In de Gloria: kortfilm Luca Drama (Charlotte Verlinden)
  • Dead End: kortfilm Luca Narafi (Gus Bergans)

(Gast)rollen in

Medialaan

  • Wittekerke
  • Familie
  • Wat nu weer?
  • Onze pa heeft een lief
  • Nonkel Jef
  • Dokters
  • De Man
  • Spoed
  • Verschooten & Zoon
  • Aspe (vaste rol: Leo Van Maele – seizoen 1-9)
  • M!LF (De ministerraad)
  • LouisLouise
  • De Rodenburgs
  • Zone Stad
  • David
  • Ik weet wat jij deed
  • Ella
  • Danny Lowinsky
  • Skilz
  • BinnensteBuiten
  • De zonen van Van As
  • B & B
  • Kattenoog
  • Het Sinterklaasnieuws (vaste rol: Sint)
  • Gina & Chantal
  • De Buurtpolitie (Sinterklaasspecial)

VRT

  • Windkracht 10
  • 1 Rode duivel
  • Flikken
  • Witse
  • Thuis
  • Stille Waters (vaste rol: Lou)
  • Spring! (vaste rol: Roger Van Asten – seizoen 1-6)
  • Sedes & Belli
  • Kinderen van Dewindt
  • Katarakt
  • Mega Mindy
  • Mega Toby special
  • Oud België
  • FC De Kampioenen
  • Goesting
  • Rox
  • Daar is Dobus
  • De regel van 3s

VIER/VIJF

  • Mijn lief is vrijgezel
  • Auwch

STUDIO 100 TV

  • Kosmoo

AUDIO

  • Inlezen van een tiental kinderboeken voor Infodok Leuven (The Chain Gang)
  • Inlezen van een kleuterreeks voor Uitgeverij Van In (Eastfield Recording Studio)
  • Inlezen van diverse teksten voor Uitgeverij Die Keure (Space Station Studio)
  • Opdrachten voor Communication Group The Witch, Tourinnes-la-Grosse
  • Videoprogramma Alcatel Telecom (Testbeeld)
  • Dubbing: Shouhou, de wijze uil in de animatiereeks Tabaluga (Studio 100)
  • Gastrol in luisterspel Dams en Van Deun (VRT)
  • Diverse stemmen in Leonardo (VTMKZOOM)

ANIMATIE

  • Straatanimatie & feestanimatie met Geert Hoste en Berto Reijnders

DIVERSE

  • Simulatiepatiënt opleiding Artsen Universiteit Gent
  • Videogame Monkeylabs (Larian)
  • Presentatie van klassieke concerten, Begijnhofkerk Lier
  • Presentatie van Felix Timmermans evocatie, Colibrant Lier
  • Presentatie slotmanifestatie Lier800, Grote Markt Lier
  • Begeleiden van een huwelijksceremonie, Duffel
  • Scenario’s voor Het weerbericht van VTMKZOOM
  • ‘De boeken van Sam Smith’: voorstellingen Jeugdboekenweek 2015/2016
  • Sinterklaas op personeelsfeesten Medialaan / VTMKidsdag in Sint-Niklaas 2018
  • Bijdrage aan de online campagne ‘Shitty Friend’ van Stop Darmkanker vzw
  • ‘Een acteur in de klas’: Die Keure, lancering methode BOON

VERTALINGEN

  • Albert Schweitzer (J. Bentley) – Infodok Leuven
  • Met Tony op stap (Lager) – Davidsfonds/Infodok Leuven
  • Nisse naar de kapper (U. Ländström) – Bakermat Mechelen
  • Nisse en de bal (U. Ländström) – Bakermat Mechelen